Aile Hukuku Davaları

aile-hukuku

Aile Hukuku, Medeni Hukukun dalları içerisinde yer alan ve aile ilişkilerini düzenleyen hukuk dalıdır. Bu dal içerisinde başlıca; nişan, evlilik, boşanma, velayet, nafaka, aile konutu, mal rejimi, soybağı, evlat edinme gibi konulara ilişkin hukuki düzenlemeler yer almaktadır. Velayet ve nafaka, boşanma davalarında çok önemli ve özel bir yere sahiptir. Bu konulara ilişkin taleplerin hukuka uygun ve doğru bir şekilde tespit edilmemesi halinde evliliğin bitiminden sonra telafisi zor mağduriyetler doğabilmektedir. Dolayısıyla aile hukukuna hakim avukatların çalıştığı bir hukuk bürosu tercih edilmelidir.

Güneş & Güneş’te; aile hukukuna ilişkin olarak avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bu alanda çalışan avukat kadromuzla evlilik öncesinde nişanlanma ve mal rejimi sözleşmeleri, evlilik esnasında aile konutunun belirlenmesi ve tescili, boşanma aşamasında ise boşanmaya bağlı tazminat, nafaka, velayet ve mal rejiminin tasfiyesi gibi konularda uyuşmazlıklar, müvekkiller lehine çözüme ulaştırılmaktadır.

Anahtar Kelimeler : Boşanma hukuku mal paylaşımı,Bosanma Hukuku,Tek celsede boşanma sebepleri,Boşanmada kusur sayılan haller,Boşanma sürecinde başka ilişki, 2021 Bosanma Hukuku,Severek boşanmak,Antalya Avukat, Kemr Avukat, Boşanma ile ilgili sık sorulan Sorular