Ceza Davaları

ceza-hukuku

Ülkemizde Ceza Hukukunun temel mevzuatını; Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu başta olmak üzere bazı özel kanunlardaki suç tanımları ve ceza hükümleri oluşturmaktadır. Kısaca; suç, Kanunda tanımlanan niteliklere sahip, kasten ya da taksirle gerçekleştirilebilecek, hukuka aykırı fiillerdir. Ceza ise suç teşkil eden fiillerin sahiplerine uygulanan yaptırımlardır. Savcılık soruşturması, mahkeme kovuşturması ile itiraz, istinaf ve temyizaşamalarındasürecin ceza hukuku alanında bilgi sahibi bir avukatlık bürosu tarafından takibi ve temsili, kişilerin haklarının savunulması açısından oldukça önem taşımaktadır.

Güneş & Güneş olarak; Ceza Hukuku alanında şikâyet, ihbar, katılma dilekçelerini hazırlama, kolluk kuvvetleri ile Başsavcılık bürolarında ifade verilmesinde hazır bulunma, ceza davalarında müşteki vekili veya sanık müdafi olarak temsil etme hizmetleri sunuyoruz. Bunun yanı sıra hukuk bürosu olarak; takipsizlik, tutuklama ve adli kontrol kararları ile ceza yargılaması sonucu verilen nihai kararlara karşı kanun yollarına başvurulması, gerektiğinde Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne itiraz ve başvuru da avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerimiz arasındadır.

Anahtar Kelimeler : Ceza yargılaması aşamaları,Ceza dava dosyası örneği,Ceza hukuku Avukatı Ne iş Yapar,Ceza dava Dosyası,Ağır ceza avukatı Nedir,Ceza davası Nedir,Kamu davası Nedir