İdari İşlemlerin İptali davaları ve İdare Hukuku Davaları

idare-hukuku

İdare Hukuku; temelini Anayasadan alan, devlet organları ile kamu kurum ve kuruluşlarının örgütlenme ve işleyişlerini düzenleyen ve bunların bireylerle olan ilişkilerini ilkelere bağlayan kurallar bütünüdür. İdare Hukukunda daha zayıf olan bireyin korunmasına yönelik düzenlemeler ön plana çıkarılmamakta; bu doğrultuda İdare Hukuku alanında doğan uyuşmazlıklarda idarenin gücü ve baskınlığı dolaylı olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla, idare karşısında güçsüz olan bireyin doğru bir hukuk bürosunun hizmetiyle hakkına kavuşması daha kolay olacaktır.

Güneş & Güneş'te, İdare Hukuku alanında çalışan avukat kadromuz ile başta idarenin tek taraflı işlemleri, idari yaptırım kararlarına itirazlar, idare ile akdedilen sözleşmeler, kamu ihale kurumu kararlarına yapılacak itirazlar ve uyuşmazlıkların çözümü, belediyelerin imar ve iskân işlemlerine karşı yapılacak olan ve itirazlar ve hukuki prosedürün işletilmesi gibi konular olmak üzere; idare hukuku kapsamına giren tüm konularda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmektedir.

Anahtar Kelimeler : İdari dava türleri,İdari sözleşmelerden doğan davalar,İdare Hukuku soruları,İdari davalar nedir,Tam yargı davası,İdare hukuku ve idari yargı işlemleri, Antalya idare Avukatı, Antalya Avukat