Uluslararası Ticaret ve Gümrük Hukuku Davaları

Uluslararası-Ticaret-ve-Gümrük-Hukuku

Uluslararası Ticaret Hukuku, farklı ülkelerde bulunan ticaret şirketleri arasındaki ticari iş veya ilişkilerin kurulması, sürdürülmesi, sona erdirilmesi ve doğabilecek uyuşmazlıkların çözümüne ilişkin hukuk kurallarının tamamını ifade eder. Gümrük hukuku ise eşya ve malların bir ülke sınırları içerisine giriş çıkışının takibi ve kontrolü amacıyla oluşturulmuş bir hukuk dalıdır. Bu tür ticari ilişkiler ülkemiz bağlamında özellikle yabancı tacirler için ekonomik ve hukuki anlamda birçok riski beraberinde getirmektedir. Bu alanda çalışan bir hukuk bürosunun doğru analiz ve stratejisi ile bu riskler ortadan kaldırılabilir.

Güneş & Güneş'te; uluslararası alım-satım sözleşmeleri; uluslararası ticarette teslim ve ödeme şekilleri; uluslararası taşımacılık; mal bedelli döviz hareketleri (kambiyo); ihraç kayıtlı alış ve satışlar; ulusal işleme ve yatırım teşviki; ülkeye giren ve ülkeden çıkan malların gümrük tarife ve istatistik pozisyon no.sunun (GTİP), miktarının, kıymetinin ve menşe ülkesinin hatalı beyan edilmemesi ve bu yüzden ortaya çıkacak ağır gümrük vergi ve cezalarının önlenmesi; muafiyetler; gümrük vergileri konusunda çıkan uyuşmazlıkların çözümü; Gümrük Kanunu kapsamında her tür danışmanlık hizmeti ile gümrük idareleri önünde temsil gibi konular başta olmak üzere Uluslararası Ticaret ve Gümrük Hukuku alanının tamamına ilişkin olarak hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.

Anahtar Kelimeler : Gümrük hukuku pdf,Gümrük Hukuku avukat,Uluslararası Ticaret Hukuku pdf,Uluslararası ticaret hukuku maaş,Uluslararası ticaret Hukuku nedir,Gümrük avukatı maaş,Antalya Gümrük Hukuku avukatı, Antalya gümrük hukuku,antalya uluslararası ticaret avukatı